Kerteminde Håndboldklub
2014/15

Mini (MINI)

Her tilmelder du dig til vores mini hold for drenge og piger.
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
U3/5
Onsdag kl. 16:00 - 17:00
U3-U5 Træner : Nathalia Mohr Ernst, Violeta Jørgensen,
Træner: Nathalia Mohr Ernst, Violeta Jørgensen,
21.08.2020 22.08.2050 600 kr.
U4/6/8 U4-6
Onsdag kl. 16:15 - 17:00
U4-U6-U8 Munkebo Idrætscenter: Joan Wehner, Trine Antoni Kielstrup Larsen,
Træner: Trine Antoni Kielstrup Larsen,
06.08.2018 31.12.2030 700 kr.
Ungdom (UNG)

Her tilmelder du dig til vores ungdomshold fra U9 til U19, piger og drenge.
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
U10D
Mandag kl. 15:45 - 17:15
Onsdag kl. 17:00 - 18:30
U10 D Træner: Kasper Skov Jensen,
Træner: Kasper Skov Jensen,
01.05.2021 01.05.2099 750 kr.
U11D
Mandag kl. 15:45 - 17:15
Onsdag kl. 15:45 - 17:15
Onsdag kl. 17:15 - 17:45
Træner: Brian Østergaard,
U11D Træner: Brian Østergaard,
20.08.2013 31.12.2050 800 kr.
U9
Mandag kl. 16:15 - 17:15
Fredag kl. 16:15 - 17:30
U9 Træner: Stephan Larsen,
Træner: Stephan Larsen,
19.08.2013 31.12.2050 700 kr.
U13D
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Mandag kl. 18:30 - 20:00
Torsdag kl. 17:45 - 18:15
Torsdag kl. 18:15 - 19:30
Fredag kl. 17:30 - 18:45
Træner: Kenneth Østbjerg, Mads Bakkelund Thygesen, Malte Jäger, Svend Riis,
U13D Træner: Kenneth Østbjerg, Mads Bakkelund Thygesen, Malte Jäger, Svend Riis,
U15D Træner: Kenneth Østbjerg, Mads Bakkelund Thygesen, Malte Jäger, Svend Riis,
19.08.2013 31.12.2050 900 kr.
U15D
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Mandag kl. 18:30 - 20:00
Torsdag kl. 17:45 - 18:15
Torsdag kl. 18:15 - 19:30
Fredag kl. 17:30 - 18:45
Træner: Kenneth Østbjerg, Mads Bakkelund Thygesen, Malte Jäger, Svend Riis,
U13D Træner: Kenneth Østbjerg, Mads Bakkelund Thygesen, Malte Jäger, Svend Riis,
U15D Træner: Kenneth Østbjerg, Mads Bakkelund Thygesen, Malte Jäger, Svend Riis,
19.08.2013 31.12.2050 1000 kr.
U10P
Tirsdag kl. 15:30 - 16:30
Træner: Niels Bjerre Lehrmann,
U19D Træner: Niels Bjerre Lehrmann,
01.05.2021 01.05.2099 750 kr.
U11P
Tirsdag kl. 15:30 - 16:30
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Torsdag kl. 15:30 - 16:45
Torsdag kl. 16:45 - 17:00
Træner: Taus Biba,
U11P Træner: Taus Biba,
20.08.2013 31.12.2050 800 kr.
U13P
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Tirsdag kl. 16:30 - 17:45
Torsdag kl. 16:00 - 16:45
Torsdag kl. 16:45 - 18:15
Træner: Jesper Zebitz, Kim Nielsen,
U13P Træner: Jesper Zebitz, Kim Nielsen,
20.08.2013 31.12.2050 900 kr.
U15P
Tirsdag kl. 17:15 - 18:45
Tirsdag kl. 17:45 - 19:15
Torsdag kl. 19:00 - 20:00
Torsdag kl. 19:30 - 20:45
Træner: Claus Baslund, Kjersti Klett Andersen,
U15P Træner: Claus Baslund, Kjersti Klett Andersen,
19.08.2013 31.12.2050 1000 kr.
U17P
Tirsdag kl. 17:15 - 18:45
Tirsdag kl. 17:45 - 19:15
Torsdag kl. 19:00 - 20:00
Torsdag kl. 19:30 - 20:45
U17P Træner: John Jäger,
21.08.2013 31.12.2050 1100 kr.
U19P
Tirsdag kl. 18:45 - 19:15
Tirsdag kl. 19:15 - 20:45
Dame Træner: Christian Nielsen,
Træner: Christian Nielsen,
U19P Træner: Christian Nielsen,
19.08.2013 31.12.2050 1100 kr.
U17D
Tirsdag kl. 20:45 - 22:15
Torsdag kl. 20:45 - 22:15
Træner: Niels Bjerre Lehrmann,
U19D Træner: Niels Bjerre Lehrmann,
20.08.2013 31.12.2050 1100 kr.
U19D
Tirsdag kl. 20:45 - 22:15
Torsdag kl. 20:45 - 22:15
Herre Træner: Martin Poulsen,
Træner: Martin Poulsen, Niels Bjerre Lehrmann,
U19D Træner: Niels Bjerre Lehrmann,
26.04.2020 31.12.2050 1100 kr.
Senior (SEN)

Her tilmelder du dig til vores senior hold, damer og herrer.
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
DA1
Tirsdag kl. 18:45 - 19:15
Tirsdag kl. 19:15 - 20:45
Torsdag kl. 20:15 - 21:30
Dame Træner: Christian Nielsen,
Træner: Christian Nielsen,
U19P Træner: Christian Nielsen,
20.08.2013 31.12.2050 0 kr.
HR1
Tirsdag kl. 20:00 - 20:45
Tirsdag kl. 20:45 - 22:15
Torsdag kl. 20:00 - 20:45
Torsdag kl. 20:45 - 22:15
Herre Træner: Jens Boye, Nicolai Jakobsen, Rasmus Bøye,
Træner: Jens Boye, Nicolai Jakobsen, Rasmus Bøye,
20.08.2013 31.12.2050 0 kr.
Five-A-Side (Five)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Five
Mandag kl. 20:00 - 21:15
Træner: Peter Buur,
01.10.2018 31.12.2050 300 kr.